פנייה לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה

פנייה לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה

כזכור, לפני כשנה הגיש ועד שכונת שרונה התנגדות לתכנית מחלף ינוב, בבקשה שיוקם מיגון אקוסטי בין השכונה לבין המחלף המתוכנן (מחלף בין כבישים 57 ו-562). במהלך הדיון בהתנגדות התברר, שהמשרד להגנת הסביבה הורה – כבר בעבר – להקים מיגון אקוסטי, אשר משום מה לא הוקם. לפיכך, הורתה הוועדה המחוזית לעיריית כפר יונה ולוועדה המקומית כפר יונה, להקים את המיגון האקוסטי ללא דיחוי. העתק מתמליל הדיון בוועדה המחוזית ופרוטוקול הדיון בוועדה המחוזית (מחודש אפריל 2019) מצויים כאן באתר בעמוד המסמכים.

הימים חלפו והמיגון האקוסטי לא הוקם, ולא הוחל בהקמתו. במקביל לפנייתו אל המשרד להגנת הסביבה בבקשה לפי חוק חופש המידע, פנה ועד שכונת שרונה אל הוועדה המקומית ואל העירייה בבקשה שיוקם המיגון, אך בקשה זו נדחתה. העתקי התכתובות מצויים כאן באתר בעמוד המסמכים.

לאור זאת, לא נותרה לוועד שכונת שרונה ברירה, אלא לפנות לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, על מנת שתפעיל את סמכותה בהתאם לסעיף 28 לחוק התכנון והבנייה. סעיף זה מאפשר לוועדה המחוזית לבוא בנעלי הוועדה המקומית, ולבצע במקומה את התפקידים שמוטלים על הוועדה המקומית. בפנייה אל הוועדה המחוזית, שהעתק ממנה מצוי באתר בעמוד המסמכים או זמין לצפייה ממש כאן (PDF), ביקש ועד שכונת שרונה שיוקם מיגון אקוסטי הן כלפי כביש 57 והן כלפי כביש 562.

נשוב ונעדכן לאחר קבלת התייחסות.

קרדיט תמונה בכותרת עמוד זה:
Designed by vectorpouch / Freepik

 

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. נתי

  אתם תותחים!!
  תודה על העשייה

 2. נתי

  הקמת המיגון האקוסטי מאוד חשובה ותהפוך להיות אף חשובה עוד יותר כאשר יוקם בית הספר בשטח הפתוח שבין השכונה לכביש 562.

 3. קוצו של יוד

  כל הכבוד לכם. חבל שראש העיר לא מתייחסת.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ראשית כל הכבוד! שנית יש צורך לטפל בניקיון השכונה הצבת פחים ציבוריים הצבת מתקנים עם שקיות לצרכים של החיות המחמד והם חיים בשפע בשכונה, ביצוע הדברה במידת הצורך. החייאת הצמחים והעצים בשכונה.

כתיבת תגובה