מעלית המימונה
צילום: חני בלייכר

מעלית המימונה

פסח 2020. קורונה. כולם בבתים ולא יוצאים בגלל הסגר. השכנים באהבת אדם 32 בכפר יונה חוגגים את ‘מעלית המימונה’. לא עוצרים את השמחה ושומרים על האחווה ההדדית בין השכנים.

ימים לא פשוטים עוברים עלינו, על העיר, המדינה כולה והעולם. כאילו הזמן עצר מלכת אבל החיים ממשיכים. אבל איך ממשיכים? תלוי מי השכנים שלך.

מרץ 2020. רק התחילה “תקופת הקורונה” בעולם וכבר בבניין שלנו יש 2 משפחות שחזרו מחו”ל ונמצאות בבידוד. לא יוצאים מהבית וגם לא מרוקנים את האשפה. איך אפשר? אפשר, זו עובדה. אבל אם השכנים נרתמים לעזרתך זה מעודד ומקל. השכנים שלי שואלים בקבוצת הוואצאפ של הבניין מי צריך עזרה, וכך נוצרת שרשרת של מעשים טובים – להוריד את האשפה שממתינה ליד הדלת, לקנות משהו בסופר, להעלות סרטים חדשים על הארד דיסק, שירותי מדפסות ופקסים למי שצריך, הכל מהכל. כל עניין הכי קטן שתחשבו עליו, אצלי בבניין כבר נרתמו ובאו לעזרה.

עוד לפני “תקופת הקורונה”, קרה פעם אחת ששכן אחד הכין אחלה המבורגר שבעולם, התמלא ושבע. את מה שנשאר לו, הוא העביר במשלוח במעלית לאלו שהריח יצר אצלם חשק להמבורגר משובח. תענוג. “באיזו קומה אתה?”, וההמבוגר מגיע במשלוח במעלית. והפרגון – חוגג.

פעם, לא כזה מזמן, היה לנו משחק שקראנו לו ‘מעלית ההפתעות’. תנסו לחשוב שכל פעם שאתם נכנסים למעלית ואתם מוצאים הפתעה שמיועדת לכם. לא יודעים ממי, אבל מצלמים מחוייכים, מעלים לקבוצת הוואצאפ של הבניין, ונהנים. ההפתעה יכולה להיות סוכריות בשקית, פרוסת עוגה, עוגיות, קרואסון, צלחת פירות או סתם ציור שהילדה ציירה כמחווה לשכן שיפגוש את ההפתעה שלה במעלית. הכלל היה שכל מי שמוצא הפתעה, צריך להחזיר הפתעה אנונימית באותו היום. תתארו לכם את ההתלהבות והתמונות שרצו בוואצאפ של הבניין. תענוג לגור באהבת אדם 32 עם כאלה יוזמות נעימות

גם כאשר פקדה אותנו “תקופת הקורונה” וגם כאשר אנחנו מעל לחודש בבתים והעברנו את פסח מבודדים, החלפנו מתכונים, שלחנו במעלית למי שביקש כל מיני מצרכים שלא היה לו בבית ושלסופר לא ממש התחשק לו להגיע (גם ככה תור ארוך, התקהלות ומסוכן…). באווירה כזו, אז אין פלא שגם את המימונה חגגנו בנורמות המקובלות אצלנו – “מעלית המימונה!”.

אחד מאיתנו העלה את הרעיון בוואצאפ של הבניין, ומיד כולם נרתמו עם מצרכים ומתכונים. כמה שכנים אלופים שארגנו שולחן קטן במעלית מכוסה בכל טוב, הכינו עוד ועוד מכל המטעמים כדי שהמעלית תעבור בין הקומות וכולנו נתכבד, נהנה, נפרגן, נשמח, נטעם וכמובן שנצלם. מצרפת תמונות כדי שגם לכם יעלה חיוך על הפנים.כתיבת תגובה