יניב מנצור

אחת לחודש נביא כאן את סיפורו של אחד מתושבי השכונה. והחודש – יניב מנצור.

מי אני

נעים מאוד, שמי יניב מנצור נשוי לג’ולי ואבא לליאן, יהונתן ורומי. בעל תואר ראשון במנהל עסקים ובמקצועי מנהל מרחב בחברת שטראוס. יושב ראש ועד שכונת שרונה וממקימי מטה המאבק להורדת יוקר המחייה בכפר יונה.

כמה זמן אני גר בכפר יונה

אני גר בכפר יונה מאז שנת 2004. את דירתנו הראשונה רכשנו בשנת 2008 והתאהבנו בכפר ובקהילה ממבט ראשון. כיום אני גר בשכונת שרונה, והייתי מהבתים הראשונים שנבנו והתאכלסו בשכונה.

כבר מימיה הראשונים של השכונה חברנו מספר חברים, שכנים ויזמים ויזמנו שיתוף פעולה והגברת שקיפות אל מול הנהלת העיר דאז וחברת ניהול הפרוייקטים אשר זכתה במכרז הניהול וההקמה. שיתוף פעולה זה הוביל להישגים רבים, ובהם : מעקב אחר עמידה בלוחות הזמנים של ביצוע הפרוייקטים השונים, קידום החיבור של השכונה אל מול חברת חשמל ומעקב צמוד אחר ביצוע תשתיות בשכונה.
כל זה נעשה לאורך השנים בהתנדבות מלאה ובשיתוף פעולה מלא עם ראש העיר ואגפיה השונים של העירייה, תוך דאגה מקסימלית לצרכים שלנו כשכונה.

על פעילותי בוועד השכונה ובמטה המאבק

פעילותי בוועד השכונה

בתחילת שנת 2019 נבחרתי על ידי חברי ועד השכונה לשמש כיושב ראש הוועד, ומאז אני וחבריי פועלים כדי למסד את פעילות הוועד וכדי למסד את התהליכים הפנימיים המתקיימים בוועד. כחלק ממיסוד זה, אנו עמלים על בניית תקנון לוועד, במטרה לייצר שקיפות מרבית ומחייבת של הוועד כלפי התושבים, תוך קביעת כללים ברורים שיאפשרו לכל תושב שמעוניין בכך להצטרף לפעילות הוועד. בנוסף, כחלק מפעילות הוועד הקמנו ועדות משנה (המרכזיות שבהן כיום הן – חינוך ופיתוח), ולצד כל זה אנו מקדמים פיתוחם של ערוצי תקשורת עם התושבים בשכונה באמצעות דף הפייסבוק ובקבוצות מסרים מיידיים שונות (וואטסאפ).

כחלק ממדיניות שיקוף פעילות הוועד כלפי כולם, העלינו לאחרונה לאוויר את אתר האינטרנט של ועד שכונת שרונה, כשבחזוננו האתר ישמש בעתיד ככלי המרכז את כל המידע הקשור בשכונה, הן עבור תושבי השכונה והן עבור אנשים שמתעניינים בהעתקת מקום מגוריהם אל תוך השכונה.

פעילותי במטה המאבק ביוקר המחיה

לצדי, במטה המאבק ביוקר המחייה בכפר יונה, חברים נציגים מוועד שכונת יפה נוף ונציג נוסף מוועד שכונת שרונה. בבסיס פעילות מטה המאבק ניצבות שתי מטרות מרכזיות:

ראשית, אנו מבקשים לגרום לכך שהתשלום העודף החריג והקיצוני של הארנונה אשר הוטל עלינו החל מתחילת 2019 ייפסק, ויחזור לממדים סבירים והגיוניים. זאת, כמובן, תוך שמירה על חוקיות החיוב ותוך מתן פרשנות הולמת וראויה לצו הארנונה, המקלה עם התושבים.
לצערי, במהלך פעילותי האינטנסיבית במטה המאבק, נוצר הרושם שהנהלת העירייה הנוכחית אינה מעוניינת באמת לנסות ולמצוא דרכים להקל את נטל המס הכבד המוטל על התושבים. מטה המאבק יוסיף ולא ירפה ידיו, תוך שימוש באמצעים חוקיים, על מנת להשמיע את קול התושבים, בניסיון לגרום לעירייה לראות את התושבים כמי שהם: אנשים, בחלקם משפחות צעירות, שבחרו לתקוע יתדותיהם ביישוב הנהדר הזה, מתוך תקווה לשיפור איכות חייהם וחיי משפחותיהם.

שנית, ולצד מאבק הארנונה, קיימים בעת הזו (נובמבר 2019) פערים בין ההבטחות שקיבלנו כתושבים לפני הבחירות המוניציפאליות שנערכו בשלהי שנת 2018, לבין יישומן בפועל של אותן הבטחות. כולנו מקווים שהשנים הקרובות יתאפיינו במימוש הבטחות, השקעה בתשתיות והשקעה בתושבים – בכפר יונה בכלל, ובשכונה בפרט.

לטעמי, הדרך להשגת מטרות ראויות אלו מחייבת שקיפות ושיתוף פעולה של עיריית כפר יונה עם התושבים.

אני מאמין

אני מאמין בעתידה של כפר יונה ובקהילה הנבנית פה בשנים האחרונות, לצד הקהילה הוותיקה. כיום כפר יונה מדורגת בקצה העליון של אשכול כלכלי-חברתי מס’ 7, עניין שכשלעצמו עשוי להעיד על חוזקה של הקהילה.

כפר יונה הפכה בשנים האחרונות יעד לזוגות צעירים ומשפרי דיור מכל קצוות השרון ומרכז הארץ, ואין ספק שכולנו כתושבים בשכונת שרונה, קלענו לדעתם של רבים וחכמים אשר בחרו להשקיע פה את מיטב כספם, ושנותיהם.

אני מאמין ובטוח ששיתוף פעולה של עיריית כפר יונה, ועד שכונת שרונה ותושבי השכונה – ידחף את השכונה קדימה להיות אחת השכונות המובילות והאיכותיות בשרון, והכל – במטרה לגדל כאן בהרמוניה את המשפחות שלנו.

אסיים בכך, שכל פעילותי הציבורית נעשית בהתנדבות מלאה ואני מזמין כל תושבת ותושב שרוצים לקחת חלק בפעילות זו להצטרף אלי.

תמונה של יניב מנצור